روز شمار
اوقات شرعی
اعتراف ژنرال اسرائیلی: نمی‌توان حماس را به صورت کامل نابود کرد
azadi

اسحاق بریک ژنرال ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی با بیان اینکه حماس کنترل شمال نوار غزه را دوباره به دست خواهد گرفت، گفت: نمی‌توان حماس را به صورت کامل نابود کرد.

 

 

 

 

اسحاق بریک اظهار کرد: حماس به شمال نوار غزه بازخواهد گشت و بار دیگر کنترل همه چیز را به دست خواهد گرفت.
وی با تاکید براینکه نمی‌توان حماس را به صورت کامل نابود کرد و آنچه امروز بنیامین نتانیاهو گفت، صرفا برای فریب و سیاه‌نمایی بود، ادامه داد: حتی اگر امروز وارد رفح شویم، ده‌ها هزار نفر از جنگجویان حماس در داخل تونل‌ها حضور خواهند داشت.
این ژنرال اسرائیلی با بیان اینکه ارتش (رژیم) اسرائیل و تحلیلگرانش درباره تونل‌ها شهرک‌نشینان را فریب می‌دهند، افزود: حرف‌های ارتش و تحلیلگران اسرائیلی را باور نکنید چرا که برای تونل‌های حماس هیچ راه‌ حلی وجود ندارد.
در همین رابطه روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد که ارزیابی های امنیتی (رژیم) اسرائیل حاکی از آن است که همچنان حدود چهار تا ۶ هزار جنگجوی حماس در مرکز و شمال غزه هستند.
بر اساس این گزارش، کاهش نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی و نبود نیرو منجر به کنترل مجدد حماس از نظر نظامی و اداری در مرکز و شمال غزه خواهد شد.
به گزارش فارس، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.
این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.
نظرات
CAPTCHA