روز شمار
اوقات شرعی
کودتای رنگی ناموفق
azadi

97/10/09

 

نگاهی گذرا به نقش دشمن در فتنه‌ی ۸۸

 

«فتنه‌ی ۸۸» از نگاه رهبر انقلاب اسلامی حادثه‌ای بود که کشور را تا «لب پرتگاه جنگ داخلی» پیش برد؛ فتنه‌ای که دشمن در آن امیدوار به «براندازیِ نظام اسلامی» شده بود و در نهایت با «بصیرت ملت» ناکام ماند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IRدر سالروز حماسه‌ی نهم دی، ۱۰ جمله‌ی برگزیده از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیرامون نقش و توطئه‌های دشمن در فتنه‌ی ۸۸ را بازخوانی می‌کند.


* این کارهایی که در سال ۸۸ کردند، از ابتکارات جدید بود که ابتکار آمریکایی‌ها بود... انقلاب رنگی بود؛ درواقع کودتای رنگی، یک کودتای رنگی ناموفّق.
۱۳۹۴/۱۰/۱۹

* هدفهایی که آنها دنبال میکردند... این بود که اگر براندازی نظام جمهوری اسلامی تحقّق پیدا نکند، انقلاب را استحاله کنند؛ یعنی صورت انقلاب باقی بماند، امّا باطن انقلاب، سیرت انقلاب، روح انقلاب از بین برود. در این زمینه خیلی تلاش کردند؛ که آخرین نمایشنامه‌ی آنها که روی صحنه آمد، همین فتنه‌ی ۸۸ بود.
۱۳۸۹/۱۱/۱۵

* من در همین فتنه‌ی ۸۸ به بعضی دوستان، قرائن و شواهد را نشان دادم؛ حدّاقل از ده سال، پانزده سال قبل از آن، برنامه‌ریزی وجود داشت. از بعد از رحلت امام برنامه‌ریزی وجود داشت؛ اثر آن برنامه‌ریزی در سال ۷۸ ظاهر شد... [قضایای سال ۸۸] یک تجدید حیاتی بود برای آن برنامه‌ریزی‌ها. البتّه سعی کردند با ملاحظه‌ی وقت و جوانب گوناگون، این کار را انجام دهند.
‌۱۳۸۹/۸/۴

* هم در سال ۷۸، هم در سال ۸۸ -با فاصله‌ی ده سال- نقشه و توطئه‌ی دشمن یک جور بود. در هر دو مورد سعی‌شان این بود که بتوانند ثبات سیاسی را در کشور به هم بزنند؛ سعی‌شان این بود که تلاطم ایجاد کنند؛ این آرامش عمومی را، این ثبات را از این ملّت بگیرند.
۱۳۹۱/۷/۲۴

* جنگ امنیّتی ـ سیاسی [آمریکایی‌ها]، سال ۸۸ و حوادث سال ۸۸ بود. برای آن حوادث سالها زحمت کشیده بودند.
۱۳۹۷/۵/۲۲

* یک رفراندوم چهل میلیونی به نفع نظام جمهوری اسلامی و به نفع انتخابات انجام گرفت؛ همین بود که دشمن را عصبانی کرد. خواستند با فتنه اثر آن را از بین ببرند.
۱۳۸۹/۷/۲۷

* این وحدت کلمه، خاری در چشم دشمنان است. سعی‌شان این است که وحدت کلمه‌ی ملّت را به هم بزنند. به گمان من مهم‌ترین هدف از حوادث دوران فتنه‌ی بعد از انتخابات [سال۸۸] این بود که بین آحاد ملّت شکاف بیندازند.
۱۳۸۸/۱۱/۱۹

* در فتنه‌ی ۸۸ یکی از این شبکه‌های اجتماعی -که میتوانست عامل فتنه و فتنه‌گران قرار بگیرد- احتیاج به تعمیر داشت؛ دولت آمریکا از او خواست تعمیراتش را عقب بیندازد؛ امیدوار بودند که بتوانند با این کارهای رسانه‌ای و شبکه‌ی فِیسبوک و توییتر و امثال اینها، نظام جمهوری اسلامی را براندازند؛ خیالهای احمقانه‌ی خام!.
۱۳۹۲/۸/۲۹

* در قضایای سال ۸۸ که دشمن تصوّر میکرد طرّاحی ده‌ساله‌ی او بر ضدّ جمهوری اسلامی به نتیجه رسیده است، ملّت ایران با قدرت در صحنه حاضر شد و بر دهان مخالفان و معارضان بین‌المللی زد.
۱۳۹۱/۱۰/۲۷

* فتنه‌ای به وجود آمد، کارهایی شد، تلاشهایی شد، آمریکا از فتنه‌گران دفاع کرد، انگلیس دفاع کرد، قدرتهای غربی دفاع  کردند، منافقین دفاع کردند، سلطنت‌طلب‌ها دفاع کردند؛ نتیجه چه شد؟ نتیجه این شد که در مقابل همه‌ی این اتّحاد و اتّفاق نامیمون، مردم عزیز ما، ملّت بزرگ ما در روز نهم دی، در روز بیست‌ودوّم بهمن، آن‌چنان عظمتی از خودشان نشان دادند که دنیا را خیره کرد.
۱۳۸۹/۳/۱۴
نظرات
CAPTCHA